Uluslararası Enerji Kongresi (EIF)

Ekleme Tarihi 11.12.2017

Bu yıl 10. kez düzenlenen EIF her yıl olduğu gibi enerji sektörüne yeni pencereler açmıştır. 8-10 Kasım 2017 tarihlerinde enerji sektörünün önde gelen isimlerini bir araya getiren EIF’in bu yılki gündemlerinden biri de Türkiye’de ilk kez ele alınmış olan “Enerjide Kamu Diplomasisi ve İletişim.” Türkiye’nin enerji sektöründe kamu diplomasisini uygulama metotları, izlediği iletişim yolu ve etki düzeyinin yanı sıra enerji sektörünün geleceği için kamu diplomasisinin nasıl olması gerektiği EIF’te görüşülen konular arasındadır.

 

Enerji sektöründe yaşanılan sorunların ve yatırımcıların karşılaştığı bürokratik engellerin de giderilmesi konusunda önemli rol oynayan kamu diplomasisi Türkiye’nin enerji sektöründeki geleceğini belirleyecektir.

 

Türkiye’nin önemli atılımlar hedeflediği enerji sektörü hızla gelişmeye devam etmektedir. Milli enerji ve maden politikası ile enerji piyasasındaki konumunu iyileştirmeyi amaçlayan Türkiye için kamu diplomasisi oldukça önem taşıyan bir konu. Türkiye’nin enerji sektöründe yeni özel teşebbüse açılmış bir ülke olarak kamu diplomasisinde neleri doğru uyguladığı, nerelerde hatalar yaptığı ve nasıl olması gerektiği ilk kez EIF’te tartışılmıştır.

 

OSTİM ENERJİK olarak 34 m2 stand ile katılım sağlamış olduğumuz EIF’de birçok bürokrat, yatırımcı, girişimci, üretici, akademisyen ve öğrencileri standımızda üç boyunca ağırladık.

İlgili Görseller