+90 216 410 6135 +90 216 410 6153
Kayışdağı Cad. Barış Sk. No:2 Meriç Plaza Kat:4 D:3 34750 K.Bakkalköy, Ataşehir, İstanbul, TÜRKİYE
info@altensis.com

QUICKCARBON

QUICKCARBON, firmaların kurumsal karbon ayak izlerinin uluslararası geçerli olan ISO 14064-1:2018 Standardı ve GHG Protokol kapsamında hesaplama ve raporlamasını yapan; aynı zamanda hesaplanan emisyonlarının sonraki dönemlerde azaltımına yönelik stratejiler oluşturmasına imkân sağlayan, kullanıcı dostu, doğrulamaya hazır ve akredite bir yazılımdır.

Kullanım süresince ücretsiz destek ve eğitim hizmeti de sunuyoruz. Farklı çözüm paketleri hakkında detaylı bilgi için web sayfamıza bakabilirsiniz. www.quickcarbon.com

 

Kurumsal Karbon Ayak İzi Danışmanlığı

Kurumsal karbon ayak izi, bir işletmenin faaliyetlerinin çevreye olan etkisini ölçen bir göstergedir. Karbon ayak izini hesaplamak, işletmelerin iklim değişikliğiyle mücadeleye yönelik hedefler belirlemelerine ve bu hedeflere ulaşmak için önlemler almalarını sağlar.

Karbon Nötrleme

Karbon nötrleme, bir kişinin veya kuruluşun kendi karbon emisyonlarını azaltmak için dolaylı karbon emisyonlarını azaltması veya ortadan kaldırması yaptığı işlemidir.

CBAM Danışmanlığı

Avrupa’ya ihracat yapacak firmaların ürün bazlı karbon ayak izlerinin beyan edilmesi yasasına uygun, veri giriş işlemleri kolaylaştıran ve senkronize aktarım sağlayan yazılım ve danışmanlık hizmetini kapsamaktadır.

Su Ayak İzi Danışmanlığı

Su ayak izi, bir işletmenin faaliyetlerinin su kaynakları üzerindeki etkisini ölçen bir göstergedir. Su ayak izi danışmanlığı, işletmelerin su ayak izlerini hesaplamalarına, azaltmalarına ve raporlamalarına yardımcı olur. Bu hizmetler, işletmelerin su kaynaklarını daha verimli kullanmalarına ve çevresel etkilerini azaltmalarına katkıda bulunabilir.