OSTİM ENERJİK 14. EIF’te

Ekleme Tarihi 15.11.2021

OSTİM Yenilenebilir Enerji ve Çevre Teknolojileri Kümelenmesi (OSTİM ENERJİK), Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından desteklenen 14. EIF Dünya Enerji Kongresi ve Fuarı’nda 7 üye firmasıyla birlikte standlı katıldı.

52 ülkeden yatırımcının katıldığı etkinlikte, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından desteklenen OSTEK Temiz Teknolojiler Kümelenmesi Projesi kapsamında OSTİM ENERJİK tarafından organize edilen ikili iş görüşmelerinde, küme üyeleri, Avrupa, Asya, Afrika ve Orta Doğu’dan gelen şirketlerle, özel randevu sistemiyle onlarca iş görüşmesi gerçekleştirdi. 

Kongrenin ikinci gününde Atıktan Enerji Üretimi başlıklı oturum OSTİM ENERJİK Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Çelik’in moderatörlüğünde gerçekleştirildi. Küme üyesi Bitek Enerji Kurucusu Doç. Dr. Murat Şahin’de oturumun konuşmacıları arasında yer aldı.

13-15 Ekim 2021 tarihinde Antalya ANFAŞ Uluslararası Kongre ve Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen 14. EIF’te OSTİM ENERJİK, enerji sektörünün pek çok alanında yerli ve milli üretimi temsil etti.