MEKATRON GRUP ENERJİ SU OTOMOTİV SAN. VE TİC. A.Ş.

Nasuh Akar Mahallesi Türk Ocağı Caddesi Prof. Dr.Osman Turan Sokak No:3 06520 Çankaya / ANKARA
0 312 285 18 88       0 312 220 30 36      info@mekatrontr.com      www.mekatrontr.com

1985 yılında kurulan MEKATRON, Endüstriyel Elektrik Elektromekanik Sistemler, uzun araştırmalar neticesinde yurt dışında, özellikle Avrupa’da aydınlatma sektöründeki gelişmeleri gördükten sonra aydınlatma konusunda yoğunlaşmıştır.

Kuruluşundan itibaren halojen aydınlatmayı ve onun ayrılmaz parçası olan 12x50 watt S.M.P.S.elektronik trafoyu üreterek ülkemize tanıtmak için yoğun çaba sarfetmiştir. 2009 yılında Limited Şirket halini almıştır. Geçen yıllar neticesinde söz konusu aydınlatma şeklinin ne kadar yaygın olarak kullanılmadığını görmek firmamızı haklı olarak gururlandırmaktadır.

Türkiye’de halojen aydınlatmada kullanılan S.M.P.S. elektronik trafolarını ilk üreten firma olarak, söz konusu trafoları üreten onlarca diğer firmayı da piyasada görmek bizler için kıvanç kaynağı olmaktadır.

MEKATRON 1987 yılından itibaren özellikle güneş enerjisinden yararlanarak ısıtma ve elektrik üretimi için çeşitli projelerde çalışmaya başlamıştır.

MEKATRON 1996 yılında Bozcaada’da Rüzgar Enerjisi elektrik üretimi için planlanan projede etüd ve ön fizibilite çalışmaları firmamız tarafından yapılmış ve TEAŞ Genel Müdürlüğüne sunulmuştur.

MEKATRON 2009 yılı itibariyle konusunda uzman kadrosuyla gerek teorik olarak, gerekse pratik olarak tüm yenilenebilir enerji kaynaklarının yaygınlaşması için çalışmalar yürütmektedir.

İletişim Bilgileri