LIFE İklim ve Enerji Limited Şirketi

Oğuzlar Mahallesi, 1377. Sk. No:19, Balgat, 06520, Çankaya, Ankara, Türkiye
+90 312 481 2142       +90 312 480 88 10      info@life-climate.com      https://www.life-climate.com/

Life Climate, Türkiye'de çevre sürdürülebilirlik danışmanlığı alanında öncü bir konumda bulunmakta, ve iklim kriziyle mücadelede bütüncül bir yaklaşımla firmaların sürdürülebilir çözümler üretmelerine rehberlik etmektedir. Sektörde 15 yıllık tecrübesiye, Gönüllü Karbon Piyasası projeleri ve net sıfır emisyon stratejilerinin geliştirilmesinden tedarik zincirindeki karbon yönetimine, detaylı karbon ayak izi analizlerinden stratejik karbon dengelemeye kadar geniş bir hizmet yelpazesi sunar. Bugüne dek, Gold Standard, Verified Carbon Standard ve Global Carbon Council gibi uluslararası olarak kabul görmüş standartlara 200'ü aşkın proje geliştirmiştir.

Life Climate, Sera Gazı Emisyonlarının Takibi Hakkında Yönetmelik'in yürürlüğe girmesiyle, 2012 yılında kararlı bir adım atarak hizmet kapsamını kapasite geliştirme alanına genişletmiştir. Bu proaktif adım, Life Climate'ın kuruluşların sadece çevresel etkilerini anlamakla kalmayıp etkili bir şekilde yönetmelerini sağlama sözünü gösterirken, emisyonlarını azaltmada kapasite geliştirmenin de vazgeçilmez rolünü vurgulamaktadır.

Tecrübesini GIZ (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit GmbH) ile işbirliği yaparak yürütülen İzleme, Raporlama ve Doğrulama (MRV) sürecine katkıda bulunarak pekiştiren Life Climate, Dünya Bankası'nın "Partnership for Market Readiness (PMR)" yani "Karbon Piyasalarına Hazırlık Ortaklığı" projesinde de uzun süre yer almıştır.

Life Climate, kuruluşlarla uzun vadeli sürdürülebilirlik ve net sıfır emisyon hedeflerine ulaşmak için anlamlı ortaklıklar kurma amacı taşımaktadır. Sizler de, sürdürülebilirliği standart bir uygulama haline getirmek istiyorsanız, Life Climate ile çalışabilirsiniz.

İletişim Bilgileri