Baran Teknoloji

Çakmak Mh. Kartanesi Sk. No:3/A Ümraniye İstanbul
0 216 466 88 02 - 03       0 216 466 88 02      info@baran.tech      www.baran.tech

Baran Elektronik, inovatif ürünler geliştiren bir Ar-Ge şirketidir. Firmamız, 2006 yılından bu güne, Güç elektroniği ve İklimlendirme sistemleri nde kritik know-how 'lar elde ederek ciddi ürünler geliştirdi.

Kurumsal şirketlerden gelen özel istek ve taleplere göre projeler tasarlayıp üretmekteyiz. Firmamıza bu yönde, yurtiçi ve yurtdışından ciddi proje talepleri gelmektedir.

Şirketimizin sektorde önde olan ürünleri, Free Cooling Sistemi ve Battery Backup sistemleri dir.

2007 ‘de GSM istasyonları için ilk Free Cooling sistemi tasarlandık. Türkiye’deki GSM istasyonlarında toplamda 14.000 adet Free Cooling Sistemi 10 yıldır başarı ile çalışmaktadır. Ürün, kalite standartları ve teknik özellikler açısından test edilmiş olup CE belgesine haizdir. Şu ana kadar, 11 farklı ülkeye ihracat yapılmıştır.

2008 yılında, Turkcell ‘in talebi doğrultusunda ilk Battery Backup kabini geliştirildi. Sonrasında GSM firmalarının talepleri doğrultusunda, farklı güç, farklı gerilim ve farklı yedekleme süreleri için 14 farklı model ürün geliştirildi. Toplamda 3000 adet Battery Backup kabinleri 9 yıldır sahalarda başarı ile çalışmaktadır.

2012 yılında TÜBİTAK 1507 desteği kapsamında, 300W Solar On-Grid İnverter tasarımı başarı ile tamamlanmıştır.

2013 Yılında Free Cooling ‘in yeni versiyonu için, TÜBİTAK 1507 desteği alınarak, proje başarı ile tamamlanmıştır.

2014 Yılında, discount mağazalara yönelik EYS Akıllı Enerji Yönetim sitemi projesini geliştirdik. Bu ürünümüz, DİASA’nın mağazaları için geliştirildi. Sonuç olarak 415 adet sistem tüm  DIASA mağazalarında kullanılmaktadır.

2015 yılında Vodafon Türkiye için geliştirilen SmallCell Battery Backup&UPS kabinimizin başarısı, VPC (Vodafone Procurement Company) tarafından onaylandı. Şirketimiz, bu başarısından dolayı VPC ‘nin dünyadaki onaylı tedarikçileri arasına girdi.

2015 yılında TÜBİTAK 1507 desteği kapsamında, 15 kW Solar Pompa Sürücü tasarımı için yapılan başvuru onaylandı. ARGE faaliyetleri devam etmektedir.

2016 yılında Aselsan’ın siparişi üzerine, Moduler Power Distribition & Rectifier sistemi geliştirildi. Ürünümüz, Aselsan tarafından onaylandı ve envantere girdi. Bu projenin ardından firmamız SSM tedarikçileri veri tabanına girmiştir.

2017 yılında ABD’den bir firma, özel bir Battery Backup Controller siparişi verdi. Firmamız yaklaşık iki ayda ürünü geliştirip ihraç etti. Ürünümüz testlerden geçerek onaylandı.

İhtiyaçlara özel Ar-Ge faaliyetlerimiz devam etmektedir.

Ürünler

Sertifikaları

CE Belgesi
İletişim Bilgileri