11. Uluslararası Enerji Kongresi (EIF)

Ekleme Tarihi 11.12.2018

"Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın desteğiyle düzenlenen ve enerji sektör temsilcilerini bir araya getiren 11. Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı (EIF) 8-9 Kasım tarihlerinde Ankara Congresium’da gerçekleştirildi. Etkiliğin açılışı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez tarafından yapıldı.

Bu yıl, Enerjini Fark Et ve Enerjini Paylaş ana temasıyla yola çıkan kongrede, geçen yıllardan farklı olarak enerji verimliliği, enerji depolama, dijitalleşme, akıllı şehirler ve elektrikli araçlar gibi yeni konu başlıkları ele alındı.

Etkinliğin destekçileri arasında bulunan OSTİM Yenilenebilir Enerji ve Çevre Teknolojileri Kümelenmesi de (OSTİM ENERJİK), fuara stantlı katılım sağladı. İki gün süren etkinlikte ENERJİK, 65 üyesini temsil ederek, yerli ve milli enerji sanayiini ve üyelerinin ürünlerini ve üretim yeteneklerini fuar katıımcılarına tanıttı.

OSTİM Yenilenebilir Enerji ve Çevre Teknolojileri Kümelenmesi (OSTİM ENERJİK) Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Çelik, EIF’e proje ortağı olarak, üyeleriyle birlikte standlı katılım sağladıklarını belirtti.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın desteğiyle etkinlikte yer aldıklarını vurgulayan Çelik, etkinliğin küme üyeleriyle alıcı ya da iş birliği yapabilecek kişi ve kurumları bir araya getirerek EIF'in yabancı yatırımcılarla Türk üreticileri bir araya getirdiğine  dikkat çekti.

OSTİM ENERJİK standını yerli ve yabancı birçok kişi ve kurumun ziyaret ettiğini anlatan Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü: 'Sektörümüz için önemli olan bu organizasyonda ikili görüşmelerle üyelerimiz iç pazardaki paylarını ve  ihracat miktarlarını artırmayı hedefliyor. Kümemizin hedefi ise daha çok yerlilik ve üyelerimizin potansiyellerinin harekete geçirilmesidir.' "

İlgili Görseller